České Budějovice-logo

České Budějovice

Government

Reportáže z jižních Čech, písničky na přání a dechovka.

Reportáže z jižních Čech, písničky na přání a dechovka.

Location:

United States

Description:

Reportáže z jižních Čech, písničky na přání a dechovka.

Language:

English


Episodes

Výlety: Na letišti Točná vystavují historická letadla s příběhem. Nejnovějším přírůstkem je Hawker Hurricane

7/23/2021
Na Letišti Točná na jižním okraji Prahy vystavují historická letadla. Stříbrno-červenou krásku Lockheed Electra L-10A, se kterou Jan Antonín Baťa obletěl svět. Sokol M1C, první poválečně vyráběný turistický letoun československé konstrukce, který zaznamenal mnoho zahraničních úspěchů a rekordů. A také letouny Avia, Zlin nebo Boeing Stearman.

Duration:00:03:18

Dopolední host: Rozhovor s mezinárodně úspěšným tanečníkem a choreografem Martinem Dvořákem

7/23/2021
Osmnáctý ročník mezinárodního festivalu ProART je na cestě do Slavonic. Pod heslem „Uměním proměňuj, formuj a povznášej sebe i druhé“ zaměstná všechny, kdo se budou chtít naučit něco z pohybových forem umění, ale třeba i z autorského psaní nebo ze zpěvu.

Duration:00:27:10

Zelené světy: Pestrý zeleninový záhon, okrasný česnek, různá pítka pro ptáky

7/23/2021
Vydejte se do zahrady s autory magazínu Zelené světy Hanou Šoberovou a Pavlem Chloubou. Zastaví se u několika prvků a prozradí nejrůznější zajímavosti.

Duration:00:18:01

Rozhlasový sloupek: Zdena Kolářová: Výchovné metody

7/23/2021
Koukala jsem nedávno z okna. Po chodníku šla mladá maminka s baculatým chlapečkem, který se náhle rozběhl a... spadl. Zůstal ležet, chvíli čekal, jestli ho máma zvedne, a když se tak nestalo, dal se do křiku.

Duration:00:02:15

Domácí štěstí Ivy Hüttnerové: Co s bílky, které vám zůstanou a co s bábovkou, která nejde vyklopit?

7/22/2021
Každá hospodyňka si v kuchyni musí umět poradit. A dnes přináším tipy, jak může být vaše snažení o něco snadnější.

Duration:00:00:55

Dopolední host: Představení Pokoje odkryje naši covidovou izolaci, ale i touhu člověka po svobodě a zároveň jistotě

7/22/2021
Letní projekt, během kterého vzniká společná inscenace s dalšími účastníky z celého světa, připravuje Divadlo Continuo se svými hosty ve Švestkovém dvoře v Malovicích. Jedná se o takzvané site specific divadlo.

Duration:00:25:18

Přírodní lékárna: Polovina manga zajistí klidné spaní, působí také proti infekcím a nachlazení

7/22/2021
Mango je ve své domovině v Indii a jihovýchodní Asii považováno za posvátnou plodinu. Symbolizuje lásku, přátelství a plodnost. Buddhisté si jej také velmi váží, protože pod mangovníkem prý často meditoval Buddha.

Duration:00:04:39

Xaver a host: Roman Šebrle: Na olympiádě se mi před závodem motala nervozitou hlava

7/22/2021
Dříve olympijský vítěz a vynikající atletický vícebojař, dnes oblíbený televizní moderátor a profesionální golfista. Roman Šebrle má celý život rád adrenalin i nové výzvy a daří se mu v nich uspět.

Duration:00:30:15

Výlety: Poblíž České Třebové můžete v půvabné osadě Křivolík podniknout dobrodružnou cestu do pravěku

7/22/2021
Pokud se vydáte po modré turistické značce z České Třebové směrem k vesničce Kozlov, bude vám čas běžet pozpátku. Sice se jako chlapci ze slavného českého filmu Cesta do pravěku nedostanete až k moři s trilobity, ale projdete rovnou do pravěké osady. Jmenuje se Křivolík a v létě tam bývá dost živo.

Duration:00:03:05

Máme rádi zvířata: Lidé se pokusili domestikovat zubra evropského, vznikl dokonce kříženec s krávou zvaný zubroň

7/22/2021
Největším volně žijícím přežvýkavcem v Evropě je zubr evropský. V České republice ho ale můžete spatřit jen v zoologických zahradách nebo v uzavřených oborách. I když byl kdysi součástí naší přírody, lidé ho na konci středověku vyhubili.

Duration:00:30:47

Rozhlasový sloupek: Pavel Kroneisl: Ať žije antikvariát

7/22/2021
Nedávno jsem se doslechl, že v centru Českých Budějovic po mnoha letech končí jeden známý antikvariát. Je mi to upřímně líto. Vzpomínám si na doby, kdy jsem právě do antikvariátů hrozně rád chodil.

Duration:00:01:48

Domácí štěstí Ivy Hüttnerové: O tom, že je voda užitečná, není pochyb. Triky do kuchyně, ve kterých hraje voda hlavní roli

7/21/2021
Dnes mám pro vás několik osvědčených rad našich maminek a všechny se točí kolem vody.

Duration:00:00:59

Historie českého zločinu: Romeo, nebo vrah? Případ nešťastné lásky ukončila smrt jednoho z milenců

7/21/2021
Případ jako ze Shakespeara: láska, které nikdo nepřál, skončila smrtí. Byla to ale vražda, nebo pokus o dvojitou sebevraždu? Úkol pro četníky z Jehnic.

Duration:00:27:03

Dopolední host: Brouček z doby ledové přežil u Lipna. Je jedinečný a měli bychom se o něj postarat, říká entomolog

7/21/2021
Jaroslav Boháč zkoumá brouky. Letos v létě počítá střevlíky v mokřinách okolo Lipna, velmi zjednodušeně řečeno. Budeme-li přesnější, monitoruje střevlíka Ménétriesova, sčítá a popisuje jeho populaci v lokalitě Kaplička u Loučovic.

Duration:00:25:14

Výlety: Těžní věž Kukla v Oslavanech je unikátní technická památka. Kolem ní vznikl zábavní areál Permonium

7/21/2021
Historie areálu Kukla v Oslavanech na Brněnsku se začala psát roku 1860. Moderní těžní věž vyrostla až během velké rekonstrukce v roce 1913. Brány dolu byly definitivně uzavřeny roku 1986. Po dalších opravách byla věž v roce 2012 otevřena pro veřejnost jako technická památka. Kolem ní pak postupně vyrostl zábavní park Permonium, který těší nejen zájemce o historii hornictví, ale i děti a adrenalinové nadšence.

Duration:00:03:35

Dámská jízda: Dámská jízda s Mirkou Nezvalovou 21. 7. 2021

7/21/2021
Víte, jak nejlépe prospějete své pleti i duši? Prozradí vám to Isabella Hančlová, která se věnuje nejen kosmetické péči. Dále v pořadu Dámská jízda zalistujeme knihou Chyba jejího manžela, románem o zklamané důvěře a hledání vlastní cesty, a vše doplní inspirativní příběh Aleny Mackové o její nové velké radosti.

Duration:00:25:29

Rozhlasový sloupek: Martina Adlerová: Kabelka s kondomy XXL

7/21/2021
O obsahu své kabelky by mohla každá žena vyprávět. Některá s pýchou (zlatá kreditka v postranní kapse), některá trochu zahanbeně (posmrkané kapesníky, kam se podíváš). Bohužel patřím spíš do té druhé kategorie.

Duration:00:01:58

Dopolední host: Sto půlmaratonů ve sto dnech. Neuvěřitelný kousek dokázal amatérský běžec Petr Jedlička

7/20/2021
Petr Jedlička ze Slaného rekonstruuje domy. A ve volném čase běhá. Když se večer vrátí z práce, dá si obvykle kafe a něco menšího, půlhodiny počká a vyběhne. Na další zhruba hodinu a půl. Takto zdolal ve sto dnech sto půlmaratonů.

Duration:00:19:12

Výlety: Krásu pláží, slavných vil, zátok i hradu Bezdězu si užijete na výletních lodích na Máchově jezeře

7/20/2021
Máchovo jezero v Libereckém kraji patří mezi nejslavnější v České republice, i když jde vlastně o Velký rybník či Velký Dokeský rybník. Pod tímto názvem bychom ho našli v historických pramenech. Ty nejstarší sahají až do 14. století. Roku 1366 nechal rybník založit král Karel IV. Název jezera je samozřejmě spojený s pobytem básníka a také turisty Karla Hynka Máchy.

Duration:00:03:08