Medyascope.tv Podcast-logo

Medyascope.tv Podcast

Turkish Talk

Çünkü özgür.

Çünkü özgür.

Location:

Ankara, Turkey

Description:

Çünkü özgür.

Language:

Turkish


Episodes

Açık Oturum: Altılı Masa ikinci tur görüşmelerinde ne yapmalı, ne yapacak?

9/30/2022
367’nci Medyascope Açık Oturumu’nda Edgar Şar, konukları siyasetbilimciler İhsan Dağı, Şebnem Yardımcı-Geyikçi ve siyasal iletişim uzmanı İbrahim Uslu ile Altılı Masa’nın ikinci tur görüşmelerinde ne yapacağını ve yapması gerektiğini konuştu.

Güne Başlarken (30 Eylül 2022): Altılı Masa pazar günü toplanıyor

9/30/2022
Günaydın, cuma sabahından herkese merhaba! Ben Gamze Elvan, Medyascope’un podcast’i “Güne Başlarken” ile karşınızdayım. Türkiye ve dünyanın gündemini, hava durumunu, ekonomide son verileri, yani güne başlarken bilmeniz gereken her şeyi size aktaracağım. O zaman, başlayalım!

Duration:00:07:23

Kılıçdaroğlu’ndan Akşener’e ziyaret | Altılı Masa’yı neler bekliyor?

9/30/2022
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile parti genel merkezinde görüştü. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in salı akşamıı konuk olduğu Fatih Altaylı ile Teke Tek programındaki “Noter değiliz, adayı Altılı Masa belirleyecek” sözleriyle ilgili tartışmalar sürüyor. Ian Kasırgası, Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Florida eyaletinin güneyine ulaştı. Kasırga, sel baskınları ve yıkımlara neden oldu. Yaklaşık 250 kilometre hızla...

Doğa Üründül yazdı: Futbol kulüplerimiz ile aynı gemide miyiz?

9/29/2022
Medyascope Podcast'ten herkese merhaba. Hafta Sonu Yazıları köşemizde yayınlanan yazılarımızın seslendirmesiyle karşınızdayız. Doğa Üründül'ün "Futbol kulüplerimiz ile aynı gemide miyiz?" başlıklı yazısını Hasan Teoman Bingöl sizler için seslendirdi. Beğenerek dinlemenizi umuyoruz.

Duration:00:04:20

Emre Erdoğan yazdı: Bir haysitet meselesi olarak siyaset

9/29/2022
Medyascope Podcast'ten herkese merhaba. Hafta Sonu Yazıları köşemizde yayınlanan yazılarımızın seslendirmesiyle karşınızdayız. Emre Erdoğan'ın "Bir haysiyet meselesi olarak siyaset" başlıklı yazısını Emine Bıçakcı sizler için seslendirdi. Beğenerek dinlemenizi umuyoruz.

Duration:00:11:43

Femfikir: Rusya-Ukrayna savaşı: “Putin açısından Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın pozisyonu oksijen tüpü gibi” – Dr. Habibe Özdal ile söyleşi

9/29/2022
Femfikir’in bu bölümünde İstanbul Okan Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Uluslararası İlişkileri Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapan Dr. Habibe Özdal ile sekizinci ayını dolduran Rusya-Ukrayna savaşını konuştuk. Doktora tezi “Rus Dış Politikasında Ukrayna” başlığı ile 2016 yılında kitaplaştırılan Özdal ile Kremlin’in kısmi seferberlik ilanının ve Ukrayna’da Moskova yönetiminin kontrolündeki dört bölgenin Rusya’ya katılmak için referandum düzenlemesinin askeri ve...

Güne Başlarken (29 Eylül 2022): Kılıçdaroğlu, Akşener ile görüşecek

9/29/2022
Günaydın, perşembe sabahından herkese merhaba! Ben Gamze Elvan, Medyascope’un podcast’i “Güne Başlarken” ile karşınızdayım. Türkiye ve dünyanın gündemini, hava durumunu, ekonomide son verileri, yani güne başlarken bilmeniz gereken her şeyi size aktaracağım. O zaman, başlayalım!

Duration:00:06:39

Adını Koyalım: Kılıçdaroğlu’nun adaylığına Akşener freni

9/28/2022
İYİ Parti lideri Meral Akşener, Habertürk’te dün gece (27 Eylül) katılığı programda altılı masanın cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun olası adaylığıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu’nun henüz aday olarak belirlenmediğini belirten Akşener, “Altılı masanın noter olma görevi yok. Aday konusu belli bir noktaya geldikten sonra çözümlerimizi ortaklaştıracağız. Masaya biz de aday getirebiliriz. Aday CHP’li de olabilir. Kazanmak önemli” dedi. CHP...

Akşener’in açıklamaları ve altılı masa

9/28/2022
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in dün akşam konuk olduğu Fatih Altaylı ile Teke Tek programındaki “Noter değiliz, adayı altılı masa belirleyecek” sözleriyle ilgili tartışmalar sürüyor. Açlık sınırı eylül ayında 7 bin 245 TL oldu, asgari ücret bir ailenin beslenmesine yetmiyor. TÜRK-İŞ’in raporuna göre Eylül 2022’de açlık sınırı 7 bin 245 Türk Lirası (TL) ve yoksulluk sınırı 23 bin 600 TL oldu. 5 bin 500 TL olan asgari ücret, açlık sınırının bin 745 TL altında kalırken, dört kişilik...

Transatlantik: İran’daki protestolara ABD’den bakış, İtalya’da aşırı sağ neden kazandı? Biden’ın Trump stratejisi

9/28/2022
Ukrayna’nın işgal altındaki dört bölgesinin Rusya tarafından ilhak edilmesi için düzenlenen referandumlar sona erdi. Rusya Federasyonu’na katılım için yapılan referandumlarda resmi olmayan sandık çıkış anketlerine göre tüm bölgelerde “evet” oyu çıktı. Rusya lideri Putin şimdi ne yapacak? Türkiye’de ahlak polisi olarak da bilinen irşad devriyeleri tarafından İran’da gözaltına alınan Mahsa Amini’nin gözaltı sırasında ölümü protesto ediliyor. Yetkililerin tüm uyarılarına rağmen İranlılar 12...

Mersin saldırısının derin anlamı

9/28/2022
Mersin’de 26 Eylül gecesi polisevine düzenlenen saldırıda bir polis yaşamını yitirdi, biri polis dört kişi yaralandı. Seçimlere giderken yeni bir kaos dönemi mi başlıyor? Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP eş genel başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar’ın saldırıyı kınaması ne anlama geliyor? Ruşen Çakır yorumluyor.

Ağır Ekonomi: Türkiye’deki yoksulluk ve CHP’nin “aile sigortası” uygulaması

9/28/2022
Enflasyonla birlikte artan yoksulluğa nasıl bir çözüm bulunacak? Türkiye’de yoksulluk ne kadar ciddi bir tehlike oluşturuyor? Yoksulluk sorununa aile destekleri sigortası çözüm olur mu? Prof. Haluk Levent, Prof. Öner Günçavdı ve CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın tartışıyor.

Ali Hakan Altınay yazdı: Muasır medeniyet ve biz

9/28/2022
Medyascope Podcast'ten herkese merhaba. Hafta Sonu Yazıları köşemizde yayınlanan yazılarımızın seslendirmesiyle karşınızdayız. Ali Hakan Altınay'ın "Muasır medeniyet ve biz" başlıklı yazısını Elif Özge Yalçın sizler için seslendirdi. Beğenerek dinlemenizi umuyoruz.

Duration:00:13:48

Burak Bilgehan Özpek yazdı: Kılıçdaroğlu’nun sol popülizmi

9/28/2022
Medyascope Podcast'ten herkese merhaba. Hafta Sonu Yazıları köşemizde yayınlanan yazılarımızın seslendirmesiyle karşınızdayız. Burak Bilgehan Özpek'in "Kılıçdaroğlu’nun sol popülizmi" başlıklı yazısını Rona Şenol sizler için seslendirdi. Beğenerek dinlemenizi umuyoruz.

Duration:00:10:12

Ruşen Çakır yazdı: Diyelim ki Kılıçdaroğlu aday oldu ve kazandı – Beş hızlı soru

9/28/2022
Medyascope Podcast'ten herkese merhaba. Hafta Sonu Yazıları köşemizde yayınlanan yazılarımızın seslendirmesiyle karşınızdayız. Ruşen Çakır'ın "Diyelim ki Kılıçdaroğlu aday oldu ve kazandı – Beş hızlı soru" başlıklı yazısını Gökçe Çiçek Kösedağı sizler için seslendirdi. Beğenerek dinlemenizi umuyoruz.

Duration:00:04:52

Sevilay Çelenk yazdı: Hicapsızlar Mahsa’yı “hicab” bahanesiyle öldürdü…

9/28/2022
Medyascope Podcast'ten herkese merhaba. Hafta Sonu Yazıları köşemizde yayınlanan yazılarımızın seslendirmesiyle karşınızdayız. Sevilay Çelenk'in "Hicapsızlar Mahsa’yı “hicab” bahanesiyle öldürdü…" başlıklı yazısını Özge Elvan sizler için seslendirdi. Beğenerek dinlemenizi umuyoruz.

Duration:00:13:25

Elif Gökçe Aras yazdı: Kurtuluş İttifakı

9/28/2022
Medyascope Podcast'ten herkese merhaba. Hafta Sonu Yazıları köşemizde yayınlanan yazılarımızın seslendirmesiyle karşınızdayız. Elif Gökçe Aras'ın "Kurtuluş İttifakı" başlıklı yazısını Özge Elvan için seslendirdi. Beğenerek dinlemenizi umuyoruz.

Duration:00:08:33

Serhat Güvenç yazdı: “Savaşın çehresi” değişiyor

9/28/2022
Medyascope Podcast'ten herkese merhaba. Hafta Sonu Yazıları köşemizde yayınlanan yazılarımızın seslendirmesiyle karşınızdayız. Serhat Güvenç'in "“Savaşın çehresi” değişiyor" başlıklı yazısını Janset Atacan sizler için seslendirdi. Beğenerek dinlemenizi umuyoruz.

Duration:00:10:12

Bundesliga: 101 22/23 Sezonu Milli Takım Arası 1 | Almanya'nın Tadı Yok | Becker ile Siebatcheu Dinamiği | Bayern'de Musiala Öne Çıkıyor | Sommer ve Itakura Performansları | Kamada ve Muani'nin çıkışı

9/28/2022
Program Adı: Bundesliga 101 Bölüm: Milli Takım Arası 1 Program İçeriği: 22/23 Sezonunun İlk Milli Maç Arası Ana Başlık: Bundesliga 101: 22/23 Sezonu Milli Takım Arası 1 | Almanya'nın Tadı Yok | Becker ile Siebatcheu Dinamiği | Bayern'de Musiala Öne Çıkıyor | Sommer ve Itakura Performansları | Kamada ve Muani'nin Çıkışı Program Detayı: -Almanya'nın Macaristan ve İngiltere maçlarını değerlendirdik. -Bellingham'ın Almanya maçındaki performansını masaya yatırdık. -Union Berlin'deki Becker...

Duration:00:35:18

Güne Başlarken (28 Eylül 2022): Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu’yla görüşecek

9/28/2022
Günaydın, çarşamba sabahından herkese merhaba! Ben Gamze Elvan, Medyascope’un podcast’i “Güne Başlarken” ile karşınızdayım. Türkiye ve dünyanın gündemini, hava durumunu, ekonomide son verileri, yani güne başlarken bilmeniz gereken her şeyi size aktaracağım. O zaman, başlayalım!

Duration:00:09:17