Main news - interviews and commentary-logo

Main news - interviews and commentary

News & Politics Podcasts

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne. Všechny díly podcastu Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Location:

Czech Republic

Description:

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne. Všechny díly podcastu Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Twitter:

@croplus

Language:

Czech


Episodes
Ask host to enable sharing for playback control

Polední publicistika: Humanitární pomoc v Gaze. Ivan Bartoš. Ocenění českému vědci. Den otců

6/16/2024
Izraelská armáda částečně pozastavuje vojenské operace na jihu Pásma Gazy. Může to zlepšit přísun humanitární pomoci? Jak silná je pozice předsedy Pirátů Ivana Bartoše? Co obnáší udělení prestižního německého ocenění Humboldtovy profesorské ceny vůbec prvnímu českému vědci? A mají to dnešní tatínkové malých dětí těžší než generace jejich otců? Všechny díly podcastu Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:19:57

Ask host to enable sharing for playback control

Polední publicistika: Konec hazardu. Konference ve Švýcarsku. Lidice. Slovenská zahraniční politika

6/15/2024
Obyvatelé Chrášťan u Prahy podpořili v referendu zákaz hazardu. Je to definitivní konec plánů na výstavbu dvou kasin v obci? Co se dá čekat od mírové konference ve Švýcarsku? Proč se musí obnova Památníku dětských obětí v Lidicích financovat z veřejné sbírky? A změní se s nástupem Petra Pellegriniho slovenská zahraniční politika? Všechny díly podcastu Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:20:19

Ask host to enable sharing for playback control

Odpolední publicistika: Rozhovory s Kyjevem. Dopady sankcí na ruskou ekonomiku. Olympijský festival

6/14/2024
Jak vážně brát slova Vladimira Putina o podmínkách pro vyjednávání s Kyjevem a co může přinést víkendová mírová konference ve Švýcarsku? Jak reaguje moskevská burza a ruská centrální banka na další americké sankce a jaké to může mít důsledky pro ruskou ekonomiku? A co nabídne olympijský festival u jezera Most? Všechny díly podcastu Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:19:32

Ask host to enable sharing for playback control

Polední publicistika: Začalo Euro 2024. Zavedení korespondenční volby. Změny v Televizi Barrandov

6/14/2024
Kdo je favoritem dnes začínajícího fotbalového Eura a jaké výsledky se dají očekávat od českého týmu? Porušuje navrhovaná korespondenční volba pro Čechy žijící v zahraničí ústavní zásady rovnosti, přímosti a tajnosti hlasování? A jak se změní vysílání Televize Barrandov potom, kdy ji definitivně převzal od Jaromíra Soukupa podnikatel Jan Čermák? Všechny díly podcastu Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:20:11

Ask host to enable sharing for playback control

Insolvence hutí Liberty. Výnosy ze zmrazeného majetku. Podobizny Přemyslovců

6/13/2024
Co znamená přechod hutní společnosti Liberty do insolvence pro její zaměstnance? Jak by mohla Ukrajina využít desítky miliard z výnosů ze zmrazeného ruského majetku? A jak se podařilo vědcům vytvořit podobizny dávných Přemyslovců podle ostatků z kaple Klášterního Hradiska v Olomouci? Poslechněte si odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou. Všechny díly podcastu Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:19:52

Ask host to enable sharing for playback control

Polední publicistika: Bytová nouze. Dodávky energií bez uhlí. Nejkrásnější knihy

6/13/2024
Jak má lidem v bytové nouzi pomoci zákon o podpoře bydlení, který posílá vláda do Sněmovny? Jaká opatření chystá ministerstvo průmyslu, aby zajistilo dodávky energii i po vypnutí uhelných elektráren, které se majitelům přestávají vyplácet? Čím zaujaly porotu publikace, které byly oceněny jako nejkrásnější knihy loňského roku? Všechny díly podcastu Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:19:57

Ask host to enable sharing for playback control

Odpolední publicistika: Odškodnění sekundárních obětí. Restart ekonomiky. Záchrana nosorožce bílého

6/12/2024
Proč mají po dnešním nálezu Ústavního soudu tzv. sekundární oběti větší šanci získat odškodnění? Jak chtějí čeští podnikatelé znovu nastartovat ekonomiku? A jak bude zoo ve Dvoře Králové spolupracovat s berlínskou zahradou na záchraně nosorožce bílého severního? Všechny díly podcastu Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:20:12

Ask host to enable sharing for playback control

Polední publicistika: Bezpečnost na železnicích. Škola, kam se žáci těší? Slovensko po útoku na Fica

6/12/2024
Jak chce resort dopravy posílit bezpečnost na železnici po nedávném neštěstí na pardubickém nádraží? Zeptáme se školní inspekce jak vypadá škola, do které se děti těší. Co navrhuje slovenská vláda v novém zákoně, tzv. Lex atentát, po květnovém útoku na premiéra Fica? Všechny díly podcastu Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:20:09

Ask host to enable sharing for playback control

Odpolední publicistika: Výběr eurokomisaře. Obrana východu NATO vůči sabotážím. Musk hrozí Applu

6/11/2024
Jak ovlivní výsledek eurovoleb výběr nového českého eurokomisaře? Jak chtějí země východního křídla NATO posilovat obranu na svých hranicích a odpovědět na sabotáže a incidenty organizované Ruskem? A proč Elon Musk hrozí, že dá stopku telefonů Apple kvůli zapojení umělé inteligence? Všechny díly podcastu Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:19:50

Ask host to enable sharing for playback control

Polední publicistika: Ruské sabotáže. Příměří v Gaze? Vagnerovci bez Putina. Zaměstnavatelé o AI

6/11/2024
Jaký dopad mají Ruskem organizované sabotáže v Evropě a jak se proti takovým útokům bránit? Proč nejsou známy podrobnosti izraelského plánu na příměří v Gaze a jak se k němu staví Hamas? Jak je osud Vagnerovců poté, co o jejich služby ztratil zájem Vladimir Putin? Jak chtějí zaměstnavatelé využívat v budoucnu umělou inteligenci a jak významně nahradí člověka? Všechny díly podcastu Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:20:33

Ask host to enable sharing for playback control

Odpolední publicistika: Žhářský útok a spojitost s Ruskem. Evropská levice. Očkovanost a spalničky

6/10/2024
Jak varovný je případ pokusu o žhářský útok v Praze, který byl podle bezpečnostních složek organizován a financován z Ruska? Jak vyšla evropská levice z voleb do europarlamentu, ve kterých posílily krajně pravicové strany a hnutí? A proč v Česku nedosahuje potřebné úrovně proočkovanost dětí proti spalničkám, na jejichž zvýšený výskyt v pondělí upozornilo ministerstvo zdravotnictví? Všechny díly podcastu Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:19:59

Ask host to enable sharing for playback control

Polední publicistika: Domácí dozvuky. Povolební Evropa. Bilance krajní pravice

6/10/2024
Nakolik se výsledky voleb do Evropského parlamentu promítnou na české politické scéně a do vztahů ve vládní koalici? Odrazí se nová sestava europarlamentu nějak zásadněji na jeho pozici ke klimatické nebo migrační politice? Jakou váhu přikládat ziskům krajní pravice v řadě zemí, včetně Francie a Německa? Všechny díly podcastu Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:19:48

Ask host to enable sharing for playback control

Polední publicistika: Osvobození rukojmí Hamásu. Krajně pravicové strany. Mistrovství vodících psů

6/9/2024
Jaké dozvuky může mít izraelská operace, při níž se podařilo osvobodit čtyři rukojmí teroristického hnutí Hamás? Na kolik podložené jsou odhady, podle nichž by ve volbách do Evropského parlamentu mohly výrazně posílit krajně pravicové strany? A v jakých disciplínách se soutěží na nedělním republikovém mistrovství vodících psů pro nevidomé? Všechny díly podcastu Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:20:09

Ask host to enable sharing for playback control

Polední publicistika: Zájem mladých o unijní otázky. Místní referenda. Letní dětské tábory

6/8/2024
Jaký zájem o volby do Evropského parlamentu a unijní otázky obecně má mladší voličská generace v Česku? Jak se zatím osvědčila v našem demokratickém systému místní referenda, která taky provázejí letošní eurovolby? A jaké otázky především zaměstnávají před začátkem prázdnin pořadatele letních dětských táborů? Poslechněte si celou polední publicistiku s Vladimírem Krocem. Všechny díly podcastu Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:20:03

Ask host to enable sharing for playback control

Odpolední publicistika: Bilance Evropského parlamentu. Nový předseda tenistů. Občanství ve válce

6/7/2024
Jak vyznívá bilance Evropského parlamentu za dosavadní pětileté období. A jaké výzvy ho čekají v nové sestavě po volbách, které dnes začaly i v Česku. S jakými prioritami nastupuje do čela Českého tenisového svazu nový předseda Jakub Kotrba? A s jakými překážkami se potýká ukrajinský voják, který má také ruské občanství? Poslechněte si odpolední publicistiku s Vladimírem Krocem. Všechny díly podcastu Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:19:57

Ask host to enable sharing for playback control

Polední publicistika: Začaly Eurovolby. Pardubice po tragické srážce vlaků. Kaderkova rezignace

6/7/2024
Jak významné jsou i z pohledu českých zájmů dnes zahajované volby do Evropského parlamentu? Co podniká vedení Pardubického kraje ve snaze zmírnit dopady středečního neštěstí na místním železničním nádraží? A jak vysvětlil dlouholetý předseda Českého tenisového svazu Ivo Kaderka rozhodnutí rezignovat na tento post? Všechny díly podcastu Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:19:06

Ask host to enable sharing for playback control

Odpolední publicistika: Železniční nehoda u Pardubic. Příčina srážky vlaků. Sportovní dotace

6/6/2024
Jak strojvůdci hodnotí bezpečnost železničního úseku v Pardubicích, kde se ve středu srazily dva vlaky? Proč tam nefungoval národní zabezpečovací systém? A co se dá čekat od dalšího soudního projednávání případu údajných manipulací se sportovními dotacemi? Všechny díly podcastu Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:20:01

Ask host to enable sharing for playback control

Polední publicistika: Nehoda vlaků. Fico po antentátu. Osmdesát let od vylodění v Normandii

6/6/2024
Jak mohlo dojít ke srážce vlaků na čerstvě dokončeném úseku hlavního železničního koridoru v Česku? Dalo se oprávněně čekat, že slovenský premiér Robert Fico začne vystupovat po atentátu smířlivěji? Co se dělo přesně před osmdesáti lety touto dobou na pláži v Normandii? Všechny díly podcastu Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:19:20

Ask host to enable sharing for playback control

Odpolední publicistika: Úpravy penzijního systému. Prodej pojištění. Vzlet lodi Starliner

6/5/2024
Co pro další úpravy penzijního systému vyplývá z dat, která dnes představilo ministerstvo práce a sociálních věcí? Jak by se měla zpřísnit pravidla pro prodejce, kteří ke svým produktům nabízejí i pojištění? A co pro americký kosmický program znamená dnešní vzlet lodi Starliner s dvoučlennou posádkou? Všechny díly podcastu Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:19:37

Ask host to enable sharing for playback control

Polední publicistika: Ochrana dětí před násilím. Postoje Čechů k Izraeli. Výročí vylodění v Normadii

6/5/2024
Jak zajistit důslednější ochranu dětí před sexuálním násilím? Do jaké míry se válečný střet v pásmu Gazy podepisuje na postojích české populace vůči Izraeli nebo uznání palestinského státu? A jakého uvítání se dostalo válečným veteránům, kteří se sjíždějí na vzpomínkové akce k 80. výročí vylodění spojenců na pobřeží Normandie? Všechny díly podcastu Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Duration:00:19:41